LIDOJOŠĀS ZVAIGZNES 2014.gadā

Ķīniešu kalendārajā sistēmā ir divi kalendāru veidi- mēness un saules. Mēness kalendāru vēsturiski izmantoja zemkopībā, pēc saules kalendāra prognozēja gaidāmos notikumus. Senie ķīnieši uzskatīja, ka nav labu vai sliktu notikumu, ja vien mēs zinām, kam gatavoties, jo laika kustība ir spirālveida un cikliski atkārtojas.

              
Radošais cikls                           Kontrolējošais cikls

Saules kalendārs sastāv no divām daļām- Debesu un Zemes ietekmes. Debesu kustību nosaka 5 stihijas- uguns, zeme, metāls, ūdens un koks, kas cikliski mainās ik pēc 2 gadiem. 2010./2011. bija Metāla gadi, 2012./2013. bija Ūdens gadi, nu šogad un nākamgad pieredzēsim Koka gadus.

Zemes līmenī gadu secību veido 12 dzīvnieki- žurka, vērsis, tīģeris, trusis, pūķis, čūska, zirgs, kaza, pērtiķis, gailis, suns un cūka. 2014.gads ir Zirga gads un tas sastāv no 70% uguns un 30% zemes elementa. Saskaņā ar 5 stihiju mijiedarbības ciklu, koks rada uguni, tāpēc Koka Zirga gads būs stiprs, bet gana harmonisks, pretstatā iepriekšējiem 4 gadiem, kad starp Debesu un Zemes elementiem valdīja kontrolējošas attiecības- 2010. un 2011.gads- Metāla Tīģeris un Metāla Trusis sevī ietvēra metāla- koka konfliktu, 2012. un 2013.gads- Ūdens Pūķis un Ūdens Čūska- attiecīgi ūdens- zemes un ūdens- uguns konfliktu.

5 stihijas kopā ar 12 dzīvniekiem veido 60 iespējamās kombinācijas, tādējādi gadu notikumi atkārtojas 60-gadu ciklā. Varam uzskatīt, ka 2014.gads noteiktā veidā būs līdzīgs 1954.gadam.

Dārzkopjiem jāņem vērā, ka gada sākumā dominēs koka enerģija, kas sekmē augšanu, tāpēc droši var mēģināt kādu daļu aukstumizturīgo kultūru iesēt agrāk, kā citus gadus. Pagājušais gads sākās ar ūdeni, tāpēc augsne ilgi bija auksta un slapja. Sākot ar maiju, kad gada Zirgam pievienosies Čūska, var iestāties gana sauss laiks- mitrumu mīlošās kultūras, kas stādāmas vēlāk, var likt padziļinātās dobēs, lai pietiek valgmes.

Zirgs ir viens no četriem Persika ziediem, kas saistīts ar romantiku un kāzām. Tāpat kā Truša, Gaiļa un Žurkas gados, arī šogad paredzams „kāzu bums”. Ja jūsu dzimšanas diena ir Čūskas, Gaiļa vai Vērša dienā un jums radusies vēlme apprecēties, tad šogad ir īstais brīdis! (dzimšanas dienas dzīvnieku var noteikt, ievadot savus dzimšanas datus kalkulatorā- jāskatās dzimšanas dienas apakšējā daļa!)

Laika ietekme uz cilvēku ir cikliska, tā arī katru gadu mainās enerģijas, kas ietekmē telpu un cilvēkus tajā. Šo fenšui metodi sauc par Lidojošajām zvaigznēm- katru gadu noteiktā debespusē atnāk enerģija, kas var mainīt mūsu dzīvi un iemācīt mums jaunu pieredzi. Viss, kas mums nepieciešams- pienācīgi sagaidīt jauno enerģiju un izmantot tās atnestos labumus. Ir 9 Lidojošās Zvaigznes- viena no tām atrodas centrā, pārējās nāk no 8 debespusēm. Shēma:

DA

 

D

 

DR

 

3

8

1

 

A

2

4

6

R

 

7

9

5

 

ZA

 

Z

 

ZR

Dzeltenā zvaigzne nr.5- pati stiprākā un niknākā enerģija 2014.gadā nāks no ZR- tā jāmierina ar maigu metāla skaņu un jāiepriecina ar zeltainas krāsas interjera priekšmetu- it sevišķi, ja šajā zonā jūsu mājvietā vai darba vietā ir logs. Korekcijai var izmantot zeltainu, vēderainas formas vāzi, svečturi vai trauku, tikpat efektīvs būs arī ekonomiskais risinājums- no avīžpapīra vai jebkura cita materiāla saveltas bumbas rūpīgi ievīstām zeltainā folijā. Darbs jāveic rūpīgi, jo zvaigzne nr. 5 ir saistīta ar Imperatoram līdzīgu varu un greznumu. Telpaugi uz vienu gadu jāpavirza nostāk no loga.

Dienvidi- 2014.gadā šeit ierodas galvenā naudas zvaigzne- Baltā zvaigzne nr. 8 (valda no 2004.-2024.gadam)- atbild par labu karjeru un naudas plūsmu. Īpaši labvēlīga centīgiem cilvēkiem un tiem, kas strādā ar rokām. Šo enerģiju iepriecinās tekošs ūdens, bet telpaugs šajā zonā to atbaidīs.

Dienvidrietumi- Baltā zvaigzne nr. 1 ir saistīta ar ūdeni un ir atbildīga par veiksmīgu mācīšanos. Tiem, kas nemācās, šajā debespusē svinīgus pasākumus labāk rīkot apdomīgi- šīs enerģijas otra daba ir vēlme iedzert par daudz. Šo zvaigzni kaitinās zemes toņi un akmeņi.

Rietumi- Baltajai zvaigznei nr. 6 ir metāla daba, tai patiks kārtība un paklausība. Šajā zonā trauslus telpaugus labāk neturēt un sveces nededzināt.

Ziemeļi- Purpura zvaigzne nr. 9 ir saistīta ar uguns stihiju, tai patiks, ja uz palodzes uzliksiet telpaugus vai loga tuvumā dedzināsiet sveces. Šī zvaigzne ir saistīta ar laulībām, starpniecību, palīdz veidot kontaktus un sarunāt veiksmīgus darījumus. Šo enerģiju var kaitināt liels ūdens daudzums vai metāliska skaņa (piem. klavieru spēlēšana).

Ziemeļaustrumi- Sarkanā zvaigzne nr. 7 ir saistīta ar metāla stihiju, tai patiks dziedāšana, runāšana un muzicēšana šajā zonā. Ja nedziedat paši, ieslēdziet ik pa laikam radio, jo klusums šai enerģijai ne sevišķi patīk, garlaicībā tā mēdz bojāt sadzīves tehniku. Šajā zonā var nolikt metāla priekšmetu; tā cenšas kontrolēt telpaugus un vairās no uguns.

Austrumi-  Melnā zvaigzne nr. 2 ir saistīta ar zemes stihiju, tai patiks tikai cilvēki, kas darbojas veselības un ārstniecības jomā. Visiem citiem tā var veicināt lieku mantu un nekārtības rašanos- pēc iespējas turiet šo zonu tīru un kārtīgu, lai nepiesaistītu slimības. Ēšana šajā zonā var veicināt svara pieaugumu. Šo zvaigzni var izmantot apzinātai uzkrāšanai. Telpaugs uz palodzes šajā zonā neļaus enerģijai nākt iekšā, tomēr vislabāk šo zvaigzni mierināt ar metālisku skaņu.

Dienvidaustrumi- Zaļā zvaigzne nr. 3 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota drosmīgiem cilvēkiem un tiem, kam svarīgas sacensības. Maigas dabas cilvēkiem šajā zonā labāk svarīgus jautājumus nerisināt vai darīt to sveču gaismā. Ja šajā zonā ir ārdurvis, jāparūpējas par drošību, īpaši februārī, aprīlī, novembrī un 2015.gada janvārī.

Tai Sui ir gada stiprākais virziens un Zirga gadā tas ir Dienvidos (165-195 grādi). Aiz muguras tas nodrošinās lielisku atbalstu, sēdēšana ar skatu šai virzienā nozīmē uzprasīties uz nopietnām nepatikšanām. Īpaši tas attiecināms uz organizāciju vadītājiem un tiem, kas pieņem lēmumus vai strādā ar cilvēkiem. Nav ieteicams šajā debespusē veikt nopietnus rekonstrukcijas un zemes rakšanas darbus. Tai Sui virzienam pretim ir Sui Po- virziens, kas izaicina Tai Sui. Šie virzieni atrodas konfliktā, tāpēc arī Žurkas virzienā- Ziemeļos, nav ieteicams šogad ne būvēt, ne rakt.

Debespuses savā mājvietā vai darbavietā visērtāk noteikt, izmantojot kompasu. Ja kompasa nav, varat izmantot internetā pieejamās kartes, lai atrastu, kā pret debespusēm novietota jūs interesējošā ēka. Jāņem vērā, ka rietumu pasaulē kartes vienmēr ir ar ziemeļu pusi uz augšu un zvaigznes 2014.gadā izkārtotas šādi:

ZR

 

Z

 

ZA

 

5

9

7

 

R

6

4

2

A

 

1

8

3

 

DR

 

D

 

DA