LIDOJOŠĀS ZVAIGZNES 2016.gadā

Ķīniešu kalendārajā sistēmā ir divi kalendāru veidi- mēness un saules. Mēness kalendāru vēsturiski izmantoja zemkopībā, pēc saules kalendāra prognozēja gaidāmos notikumus. Senie ķīnieši uzskatīja, ka nav labu vai sliktu notikumu, ja vien mēs zinām, kam gatavoties, jo laika kustība ir spirālveida un cikliski atkārtojas.

Gads pēc Saules kalendāra gandrīz vienmēr sākas 4.februārī (ar nelieliem izņēmumiem stundu nobīdē, kad gada sākums var būt 3. februāra vakars vai 5. februāra rīts). Visiem enerģiju aprēķiniem- fenšui un dzimšanas kartēm izmanto tikai saules kalendāru. Jaunā gada svinības, savukārt, sākas līdz ar otro jauno mēnesi pēc ziemas saulgriežiem- tātad jaunais gads pēc saules kalendāra iestāsies 2016.gada 4. februārī, pl. 11:46 (Rīgas laiks), savukārt Jaunā gada svinības saskaņā ar mēness kalendāru var sākties 8.februārī, 16:39 pēc Latvijas laika.

              
Radošais cikls                           Kontrolējošais cikls

Saules kalendārs sastāv no divām daļām- Debesu un Zemes ietekmes. Debesu kustību nosaka 5 stihijas- uguns, zeme, metāls, ūdens un koks, kas cikliski mainās ik pēc 2 gadiem. 2010./2011. bija Metāla gadi, 2012./2013. bija Ūdens gadi, 2014. un 2015.gadā attiecīgi bija Koka gadi. Saskaņā ar 5 stihiju radošo ciklu nākamie divi gadi būs Uguns gadi, tad tos nomainīs Zemes stihija, pēc kuras Debesu cikls atkal sāksies no jauna.

Zemes līmenī gadu secību veido 12 dzīvnieki- žurka, vērsis, tīģeris, trusis, pūķis, čūska, zirgs, kaza, pērtiķis, gailis, suns un cūka. 2016.gads ir Pērtiķa gads un tas sastāv no 60% metāla, 20% ūdens un 20% zemes elementa. Saskaņā ar 5 stihiju mijiedarbības ciklu, uguns kontrolē metālu, tāpēc Uguns Pērtiķa gadā veidosies kontrolējoša mijiedarbība, līdzīgi kā iepriekšējos gados- 2010. un 2011.gads- Metāla Tīģeris un Metāla Trusis sevī ietvēra metāla- koka konfliktu, 2012. un 2013.gads- Ūdens Pūķis un Ūdens Čūska- attiecīgi ūdens- zemes un ūdens- uguns konfliktu. Arī 2015.gadā Koka Kaza sevī ietvēra koka- zemes konfliktu.

5 stihijas kopā ar 12 dzīvniekiem veido 60 iespējamās kombinācijas, tādējādi gadu notikumi atkārtojas 60-gadu ciklā. Varam uzskatīt, ka 2016.gads noteiktā veidā būs līdzīgs 1956.gadam- globālajā tīmeklī ir iespēja apskatīties, kādi svarīgi notikumi ir risinājušies šajā gadā.

Dārzkopjiem jāņem vērā, ka gada sākumā dominēs uguns enerģija, kas sekmē augšanu, tāpēc droši var mēģināt kādu daļu aukstumizturīgo kultūru iesēt agrāk, kā citus gadus.

Pērtiķis ir Debesu Cildenā (sargeņģeļa zvaigzne) tiem, kas dzimuši Yi un Ji dienās (savas dzimšanas dienas augšējo daļu var apskatīt kalkulatorā, ievadot dzimšanas datus).

Bing un Wu dienās dzimušajiem Pērtiķis nodrošina slavu un reputāciju (labu vai ne tik labu- tas atkarīgs no pašas izvēlēm un rīcības).

Ding un Ji dienās dzimušajiem Pērtiķis simbolizē Zelta Karieti- iespējas laba sociālā stāvokļa sasniegšanai.

Geng un Xin dienās dzimušajiem Pērtiķis ir Labklājība un Zobens- nodrošina labas naudas iespējas, strādājot cilvēku labā.

Tāpat Pērtiķis ir Pasta Zirgs (saistīts ar pārvietošanos, ceļošanu un darījumiem tālumā) tiem, kas dzimuši Tīģera, Zirga vai Suņa dienā (dzimšanas dienas apakšējā daļa).

Gui dienā dzimušajiem Pērtiķis simbolizē Skaisto Sarkano Persika Ziedu- tas saistīts ar romantiskām jūtām un izteiktu vēlmi pēc uzmanības no pretējā dzimuma puses, jāuzmanās tiem, kas jau ir attiecībās, lai "neaizvizmotos" neceļos.

Laika ietekme uz cilvēku ir cikliska, tā arī katru gadu mainās enerģijas, kas ietekmē telpu un cilvēkus tajā. Šo fenšui metodi sauc par Lidojošajām zvaigznēm- katru gadu noteiktā debespusē atnāk enerģija, kas var mainīt mūsu dzīvi un iemācīt mums jaunu pieredzi. Viss, kas mums nepieciešams- pienācīgi sagaidīt jauno enerģiju un izmantot tās atnestos labumus. Ir 9 Lidojošās Zvaigznes- viena no tām atrodas centrā, pārējās nāk no 8 debespusēm.

Shēma:

DA

 

D

 

DR

 

1

6

8

 

A

9

2

4

R

 

5

7

3

 

ZA

 

Z

 

ZR

Dzeltenā zvaigzne nr.5- pati stiprākā, ietekmīgākā un arī niknākā enerģija 2016.gadā nāks no Ziemeļaustrumiem- tā jāmierina ar maigu metāla skaņu un jāiepriecina ar zeltainas krāsas interjera priekšmetu- it sevišķi, ja šajā zonā jūsu mājvietā vai darba vietā ir logs. Korekcijai var izmantot zeltainu, vēderainas formas vāzi, svečturi vai trauku, tikpat efektīvs būs arī ekonomiskais risinājums- no avīžpapīra vai jebkura cita materiāla saveltas bumbas rūpīgi ievīstām zeltainā folijā. Darbs jāveic rūpīgi, jo zvaigzne nr. 5 ir saistīta ar Imperatoram līdzīgu varu un greznumu. Telpaugi uz vienu gadu jāpavirza nostāk no loga. Februārī un novembrī tai pievienosies arī mēneša zvaigzne nr. 5, esiet uzmanīgi!

Dienvidrietumi- 2016.gadā šeit ierodas galvenā naudas zvaigzne- Baltā zvaigzne nr. 8 (valda no 2004.-2024.gadam)- atbild par labu karjeru un naudas plūsmu. Īpaši labvēlīga centīgiem cilvēkiem un tiem, kas strādā ar rokām. Šo enerģiju iepriecinās tekošs ūdens, bet telpaugs šajā zonā to atbaidīs.

Dienvidaustrumi- Baltā zvaigzne nr. 1 ir saistīta ar ūdeni un ir atbildīga par veiksmīgu mācīšanos. Tiem, kas nemācās, šajā debespusē svinīgus pasākumus labāk rīkot apdomīgi- šīs enerģijas otra daba ir vēlme iedzert par daudz. Šo zvaigzni kaitinās zemes toņi un akmeņi.

Dienvidi- Baltajai zvaigznei nr. 6 ir metāla daba, tai patiks kārtība un paklausība. Šajā zonā trauslus telpaugus labāk neturēt un sveces nededzināt.

Austrumi- Purpura zvaigzne nr. 9 ir saistīta ar uguns stihiju, tai patiks, ja uz palodzes uzliksiet telpaugus vai loga tuvumā dedzināsiet sveces. Šī zvaigzne ir saistīta ar laulībām, starpniecību, palīdz veidot kontaktus un sarunāt veiksmīgus darījumus. Šo enerģiju var kaitināt liels ūdens daudzums vai metāliska skaņa (piem. klavieru spēlēšana).

Ziemeļi- Sarkanā zvaigzne nr. 7 ir saistīta ar metāla stihiju, tai patiks dziedāšana, runāšana un muzicēšana šajā zonā. Ja nedziedat paši, ieslēdziet ik pa laikam radio, jo klusums šai enerģijai ne sevišķi patīk, garlaicībā tā mēdz bojāt sadzīves tehniku. Šajā zonā var nolikt metāla priekšmetu; tā cenšas kontrolēt telpaugus un vairās no uguns.

Ziemeļrietumi- Zaļā zvaigzne nr. 3 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota drosmīgiem cilvēkiem un tiem, kam svarīga sāncensība vai azarta gars. Maigas dabas cilvēkiem šajā zonā labāk svarīgus jautājumus nerisināt vai darīt to sveču gaismā. Ja šajā zonā ir ārdurvis, jūlijā jāparūpējas par drošību.

Rietumi- Tumši zaļā zvaigzne nr. 4 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota radošām un mākslinieciskām aktivitātēm, tā ir skaistumu un romantiku veicinoša. Šai enerģijai patiks skaisti ziedoši telpaugi un sveču gaisma.

Tai Sui ir gada stiprākais virziens un Pērtiķa gadā tas ir Dienvidrietumu trešajā daļā (225-255 grādi). Aiz muguras tas nodrošinās lielisku atbalstu, sēdēšana ar skatu šai virzienā nozīmē uzprasīties uz nopietnām nepatikšanām. Īpaši tas attiecināms uz organizāciju vadītājiem un tiem, kas pieņem lēmumus vai strādā ar cilvēkiem. Nav ieteicams šajā debespusē veikt nopietnus rekonstrukcijas un zemes rakšanas darbus. Tai Sui virzienam pretim ir Sui Po- virziens, kas izaicina Tai Sui. Šie virzieni atrodas konfliktā, tāpēc arī Tīģera virzienā- Ziemeļaustrumos, nav ieteicams šogad ne būvēt, ne rakt.

Debespuses savā mājvietā vai darbavietā visērtāk noteikt, izmantojot kompasu. Ja kompasa nav, varat izmantot internetā pieejamās kartes, lai atrastu, kā pret debespusēm novietota Jūs interesējošā ēka. Jāņem vērā, ka rietumu pasaulē kartes vienmēr ir ar ziemeļu pusi uz augšu un zvaigznes 2016.gadā izkārtotas šādi:

ZR

 

Z

 

ZA

 

3

7

5

 

R

4

2

9

A

 

8

6

1

 

DR

 

D

 

DA

Kad esat noteikuši debespuses savai mājvietai, tās jāpārzīmē uz telpu plāna, iepriekš atrodot telpu līdzsvara centru. Taisnstūra un kvadrāta veida telpām (bez jebkādiem izvirzījumiem) līdzsvara centrs būs diagonāļu krustpunkts. Neregulāras formas telpu plānu pārzīmē uz stingra kartona, izgriež pa iekšējām līnijām (bez ārsienām) un tad uzliek uz pildspalvas, kam ievilkts gals. Punkts, kurā plāna modelis turas taisni, arī ir līdzsvara centrs.

Lidojošo Zvaigžņu ietekmi var skatīties arī katru mēnesi- papildus gada zvaigznei katrā debespusē katru mēnesi ierodas cita zvaigzne. Tas ir noderīgi gadījumos, ja vienīgais biroja vai darba istabas logs ir debespusē, kur šogad nav īsti Jums nepieciešamās enerģijas- tad izmanto attiecīgos mēnešus, kad šajā debespusē ienāk jaunas enerģijas. Mēneša zvaigznes atradīsiet šeit.