ZVAIGZNES un ENERĢIJAS 2018.gadā

Ķīniešu kalendārajā sistēmā ir divi kalendāru veidi- mēness un saules. Mēness kalendāru vēsturiski izmantoja zemkopībā, pēc saules kalendāra prognozēja gaidāmos notikumus. Senie ķīnieši uzskatīja, ka nav labu vai sliktu notikumu, ja vien mēs zinām, kam gatavoties- laika kustība ir spirālveida un cikliski atkārtojas.

Gads pēc Saules kalendāra gandrīz vienmēr sākas 4.februārī (ar nelieliem izņēmumiem stundu nobīdē, kad gada sākums var būt 3. februāra vakars vai 5. februāra rīts). Visiem enerģiju aprēķiniem- fenšui un dzimšanas kartēm izmanto tikai saules kalendāru. Jaunā gada svinības, savukārt, sākas līdz ar otro jauno mēnesi pēc ziemas saulgriežiem- tātad Jaunā gada svinības šogad saskaņā ar mēness kalendāru sāksies 15.februārī, pl. 23:05, savukārt Zemes Suņa gads pēc saules kalendāra iestāsies 2018.gada 3. februārī, pl. 23:29 (Rīgas laiks).

              
Radošais cikls                           Kontrolējošais cikls

Saules kalendārs sastāv no divām daļām- Debesu un Zemes ietekmes. Debesu kustību nosaka 5 stihijas- uguns, zeme, metāls, ūdens un koks, kas cikliski mainās ik pēc 2 gadiem. 2010./2011. bija Metāla gadi, 2012./2013. bija Ūdens gadi, 2014. un 2015.gadā attiecīgi bija Koka gadi. Saskaņā ar 5 stihiju radošo ciklu nākamie divi gadi- 2016. un 2017. bija Uguns gadi, tad tos 2018.gadā un 2019. gadā nomaina Zemes stihija, pēc kuras Debesu cikls atkal sāksies no jauna.

Zemes līmenī gadu secību veido 12 dzīvnieki- žurka, vērsis, tīģeris, trusis, pūķis, čūska, zirgs, kaza, pērtiķis, gailis, suns un cūka. 2018.gads ir Suņa gads un tas sastāv no 60% zemes, 20% metāla un 20% uguns elementa. Saskaņā ar 5 stihiju mijiedarbības ciklu, uguns kontrolē metālu, tāpēc gan Uguns Pērtiķa, gan Uguns Gaiļa gadā veidojās kontrolējoša mijiedarbība. Dinamiskas attiecības starp elementiem bija vērojamas arī iepriekš- 2010. un 2011.gadā- Metāla Tīģeris un Metāla Trusis sevī ietvēra metāla- koka konfliktu, 2012. un 2013.gads- Ūdens Pūķis un Ūdens Čūska- attiecīgi ūdens- zemes un ūdens- uguns konfliktu. Arī 2015.gadā Koka Kaza sevī ietvēra koka- zemes konfliktu. Labā ziņa ir tā, ka 2018. gads ir Zemes Suņa gads, zemes elements dubultā, miers un atelpa :-)

5 stihijas kopā ar 12 dzīvniekiem veido 60 iespējamās kombinācijas, tādējādi gadu notikumi atkārtojas 60-gadu ciklā. Varam uzskatīt, ka 2018.gads noteiktā veidā būs līdzīgs 1958.gadam- globālajā tīmeklī ir iespēja apskatīties, kādi svarīgi notikumi ir risinājušies šajā gadā.

 

Suns ir Zelta Kariete (sociālā statusa un karjeras zvaigzne) tiem, kas dzimuši Geng (+metāls) dienā (savas dzimšanas dienas augšējo daļu var apskatīt KALKULATORĀ, ievadot dzimšanas datus). Cilvēkiem, kuru personības elements ir Metāls, Suņa zemes enerģija nozīmē zināšanas un atbalstu- ir īstais brīdis apgūt ko jaunu, īpaši ko tādu, kas nodrošinātu labākas statusa un karjeras iespējas :-)

Tāpat Geng (+metāla) dienā dzimušajiem Suns ir Skaistais Sarkanais Persika Zieds, saukts arī par Trako Persiku- tā ir enerģija, kuru var izmantot, veidojot/uzlabojot attiecības, tomēr jāņem vērā, ka tās var būt vētrainas, sasteigtas un neapdomīgas... Dažkārt šī enerģija piešķir cilvēkam "vizmojamos" fluīdus, dažkārt uzmanība no pretējā dzimuma puses ir tik nepieciešama, ka cilvēks var palikt kašķīgs un pieprasošs. Ilgstošās attiecībās esošajiem tas īpaši jāņem vērā- Geng personai šogad būs nepieciešams vairāk uzslavu, komplimentu un uzmanības.

Suns ir arī Elegantais Pārklājs (mākslinieciska un filozofiska zvaigzne) tiem, kuri dzimuši Tīģera, Zirga vai Suņa dienā (dzimšanas dienas apakšējā daļa). Ir īstais laiks apgūt vai radīt ko kreatīvu, māksliniecisku, izdaiļot māju, mainīt ģērbšanās stilu, ļaujot vaļu iedvesmai un fantāzijai. Var papildināt zināšanas kādā filozofiskā vai ezotērā tēmā.

Tiem, kuri dzimuši Cūkas, Žurkas vai Vērša dienā (dzimšanas dienas apakšējā daļa) Suns simbolizē Pamesto Zvaigzni, tā norāda uz labprātīgu/plānotu vai negaidītu/nelabvēlīgu izolēšanos, atsvešināšanos no līdzgaitniekiem. Šai enerģijai ir divējāda daba, precīzāku ietekmes sfēru un labvēlīgumu var prognozēt, tikai redzot pilnu dzimšanas karti.

Laika ietekme uz cilvēku ir cikliska, tā arī katru gadu mainās enerģijas, kas ietekmē telpu un cilvēkus tajā. Šo fenšui metodi sauc par Lidojošajām zvaigznēm- katru gadu noteiktā debespusē atnāk enerģija, kas var mainīt mūsu dzīvi un iemācīt mums jaunu pieredzi. Viss, kas mums nepieciešams- pienācīgi sagaidīt jauno enerģiju un izmantot tās atnestos labumus. Ir 9 Lidojošās Zvaigznes- viena no tām atrodas centrā, pārējās nāk no 8 debespusēm.

Shēma:

DA

 

D

 

DR

 

8

4

6

 

A

7

9

2

R

 

3

5

1

 

ZA

 

Z

 

ZR

Dzeltenā zvaigzne nr. 5- pati stiprākā, ietekmīgākā un arī niknākā enerģija 2018.gadā nāks no Ziemeļiem- tā jāmierina ar maigu metāla skaņu un jāiepriecina ar zeltainas krāsas interjera priekšmetu- it sevišķi, ja šajā zonā jūsu mājvietā vai darba vietā ir logs. Korekcijai var izmantot zeltainu, vēderainas formas vāzi, svečturi vai trauku, tikpat efektīvs būs arī ekonomiskais risinājums- no avīžpapīra vai jebkura cita materiāla saveltas bumbas rūpīgi ievīstām zeltainā folijā. Darbs jāveic rūpīgi, jo zvaigzne nr. 5 ir saistīta ar Imperatoram līdzīgu varu un greznumu. Telpaugi uz vienu gadu jāpavirza nostāk no loga. Jūlijā tai pievienosies arī mēneša zvaigzne nr. 5, esiet uzmanīgi!

Dienvidaustrumi- 2018.gadā šeit ierodas galvenā naudas zvaigzne- Baltā zvaigzne nr. 8 (valda no 2004.-2024.gadam)- atbild par labu karjeru un naudas plūsmu. Īpaši labvēlīga centīgiem cilvēkiem un tiem, kas strādā ar rokām. Šo enerģiju iepriecinās tekošs ūdens, bet telpaugs šajā zonā to atbaidīs.

Ziemeļrietumi- Baltā zvaigzne nr. 1 ir saistīta ar ūdeni un ir atbildīga par veiksmīgu mācīšanos. Tiem, kuri nemācās- kontrolējiet patērētā alkohola daudzumu :-) un izmantojiet telpaugus!

Dienvidrietumi- Baltajai zvaigznei nr. 6 ir metāla daba, tai patiks kārtība un paklausība. Šajā zonā trauslus telpaugus labāk neturēt un sveces nededzināt.

Centrs- Purpura zvaigzne nr. 9 ir saistīta ar uguns stihiju, laulībām, starpniecību, palīdz veidot kontaktus un sarunāt veiksmīgus darījumus, tā ir gada tēma.

Austrumi- Sarkanā zvaigzne nr. 7 ir saistīta ar metāla stihiju, tai patiks dziedāšana, runāšana un muzicēšana šajā zonā. Ja nedziedat paši, ieslēdziet ik pa laikam radio, jo klusums šai enerģijai ne sevišķi patīk, garlaicībā tā mēdz bojāt sadzīves tehniku. Šajā zonā var nolikt metāla priekšmetu; tā cenšas kontrolēt telpaugus un vairās no uguns.

Ziemeļaustrumi- Zaļā zvaigzne nr. 3 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota drosmīgiem cilvēkiem un tiem, kuriem svarīga sāncensība vai azarta gars. Maigas dabas cilvēkiem šajā zonā labāk svarīgus jautājumus nerisināt vai darīt to sveču gaismā. Ja šajā zonā ir ārdurvis, martā un decembrī jāparūpējas par drošību.

Dienvidi- Tumši zaļā zvaigzne nr. 4 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota radošām un mākslinieciskām aktivitātēm, tā ir skaistumu un romantiku veicinoša. Šai enerģijai patiks skaisti, ziedoši telpaugi un sveču gaisma.

Rietumi- Melnā zvaigzne nr. 2 ir saistīta ar zemes stihiju, tai patiks tikai cilvēki, kuri darbojas veselības un ārstniecības jomā. Visiem citiem tā var veicināt lieku mantu un nekārtības rašanos- pēc iespējas turiet šo zonu tīru un kārtīgu, lai nepiesaistītu slimības. Ēšana šajā zonā var veicināt svara pieaugumu. Šo zvaigzni lieliski var izmantot apzinātai uzkrāšanai. Telpaugs uz palodzes šajā zonā neļaus enerģijai nākt iekšā, tomēr vislabāk šo zvaigzni mierināt ar metālisku skaņu.

Tai Sui ir gada stiprākais virziens un Suņa gadā tas ir no Ziemeļrietumiem (285-315 grādi). Aiz muguras tas nodrošinās lielisku atbalstu, sēdēšana ar skatu šai virzienā nozīmē uzprasīties uz nopietnām nepatikšanām. Īpaši tas attiecināms uz organizāciju vadītājiem un tiem, kuri pieņem lēmumus vai strādā ar cilvēkiem. Nav ieteicams šajā debespusē veikt nopietnus rekonstrukcijas un zemes rakšanas darbus. Tai Sui virzienam pretim ir Sui Po- virziens, kas izaicina Tai Sui. Šie virzieni atrodas konfliktā, tāpēc arī Pūķa virzienā- Dienvidaustrumos, nav ieteicams šogad ne būvēt, ne rakt.

Debespuses savā mājvietā vai darbavietā visērtāk noteikt, izmantojot kompasu. Ja kompasa nav, varat izmantot internetā pieejamās kartes (rigis, bing), lai atrastu, kā pret debespusēm novietota Jūs interesējošā ēka. Jāņem vērā, ka rietumu pasaulē kartes vienmēr ir ar ziemeļu pusi uz augšu un zvaigznes 2018.gadā izkārtotas šādi:

ZR

 

Z

 

ZA

 

1

5

3

 

R

2

9

7

A

 

6

4

8

 

DR

 

D

 

DA

Kad esat noteikuši debespuses savai mājvietai, tās jāpārzīmē uz telpu plāna, iepriekš atrodot telpu līdzsvara centru. Taisnstūra un kvadrāta veida telpām (bez jebkādiem izvirzījumiem) līdzsvara centrs būs diagonāļu krustpunkts. Neregulāras formas telpu plānu pārzīmē uz stingra kartona, izgriež pa iekšējām līnijām (bez ārsienām) un tad uzliek uz pildspalvas, kam ievilkts gals. Punkts, kurā plāna modelis turas taisni, arī ir līdzsvara centrs.

Lidojošo Zvaigžņu ietekmi var skatīties arī katru mēnesi- papildus gada zvaigznei katrā debespusē katru mēnesi ierodas cita zvaigzne. Tas ir noderīgi gadījumos, ja vienīgais biroja vai darba istabas logs ir debespusē, kur šogad nav īsti Jums nepieciešamās enerģijas- tad izmanto attiecīgos mēnešus, kad šajā debespusē ienāk jaunas enerģijas. Mēneša zvaigznes atradīsiet šeit.

Lai jums visiem ražīgs un mīlestības pilns gads!