ZVAIGZNES un ENERĢIJAS 2019.gadā

Ķīniešu kalendārajā sistēmā ir divi kalendāru veidi- mēness un saules. Mēness kalendāru vēsturiski izmantoja zemkopībā, pēc saules kalendāra prognozēja gaidāmos notikumus. Senie ķīnieši uzskatīja, ka nav labu vai sliktu notikumu, ja vien mēs zinām, kam gatavoties- laika kustība ir spirālveida un cikliski atkārtojas.

Gads pēc Saules kalendāra gandrīz vienmēr sākas 4.februārī (ar nelieliem izņēmumiem stundu nobīdē, kad gada sākums var būt 3. februāra vakars vai 5. februāra rīts). Visiem enerģiju aprēķiniem- fenšui un dzimšanas kartēm izmanto tikai saules kalendāru. Jaunā gada svinības, savukārt, sākas līdz ar otro jauno mēnesi pēc ziemas saulgriežiem- tātad Jaunā gada svinības šogad saskaņā ar mēness kalendāru sāksies 4.februārī, pl. 23:03, savukārt Zemes Cūkas gads pēc saules kalendāra iestāsies 2019.gada 4. februārī, pl. 5:15 (Rīgas laiks).

              
Radošais cikls                           Kontrolējošais cikls

Saules kalendārs sastāv no divām daļām- Debesu un Zemes ietekmes. Debesu kustību nosaka 5 stihijas- uguns, zeme, metāls, ūdens un koks, kas cikliski mainās ik pēc 2 gadiem. 2010./2011. bija Metāla gadi, 2012./2013. bija Ūdens gadi, 2014. un 2015.gadā attiecīgi bija Koka gadi. Saskaņā ar 5 stihiju radošo ciklu nākamie divi gadi- 2016. un 2017. bija Uguns gadi, tad tos 2018.gadā un 2019. gadā nomaina Zemes stihija, pēc kuras Debesu cikls atkal sāksies no jauna.

Zemes līmenī gadu secību veido 12 dzīvnieki- žurka, vērsis, tīģeris, trusis, pūķis, čūska, zirgs, kaza, pērtiķis, gailis, suns un cūka. 2019.gads ir Zemes Cūkas gads un tas sastāv no 100% zemes, 70% ūdens un 30% koka elementa. Saskaņā ar 5 stihiju mijiedarbības ciklu, zeme kontrolē ūdeni un gaidāms gana dinamisks gads. Tādi gadi atkārtojas laiku pa laikam- 2015.gadā Koka Kaza sevī ietvēra koka- zemes konfliktu, tam sekoja Uguns Pērtiķis un Uguns Gailis (2016./2017.) ar sīvu uguns- metāla kauju, kuru nomainīja Zemes Suņa gads (2018.) ar savu mierīgo, mazliet stagnātisko ritējumu. Nākamais- Metāla Žurkas (2020.) atkal gaidāms bez enerģiju konfliktiem :-)

5 stihijas kopā ar 12 dzīvniekiem veido 60 iespējamās kombinācijas, tādējādi gadu notikumi atkārtojas 60-gadu ciklā. Varam uzskatīt, ka 2019.gads noteiktā veidā būs līdzīgs 1959.gadam- globālajā tīmeklī ir iespēja apskatīties, kādi svarīgi notikumi ir risinājušies šajā gadā.

Cūka ir Varas Sargeņģelis (labvēlīga pārmaiņām un varas/ambīciju realizēšanai) tiem, kuri dzimuši Bing (+uguns) un Ding (-uguns) dienās (savas dzimšanas dienas augšējo daļu var apskatīt KALKULATORĀ, ievadot dzimšanas datus). Ding (-uguns) tipa dāmas var satikt savu īsto un vienīgo, labs laiks arī laulībām.

Geng (+metāls) tipa cilvēkiem gaidāmi labi sasniegumi, tomēr vēlams neizpaust Talantus tik vētraini, lai sabojātu reputāciju. Xin (-metāls) tipa cilvēkiem Cūka ir Zelta Kariete (sociālā statusa un karjeras zvaigzne)- virziet savus Talantus šajā virzienā!

Ren (+ūdens) un Gui (-ūdens) tipa cilvēkiem sagaidāma nauda, strādājot ar cilvēkiem saistītās sfērās, tomēr jāizvairās aizdot citiem lielas naudas summas, īpaši draugiem un radiniekiem.

Cūka ir arī Pasta Zirgs (nauda un ieguvumi no pārvietošanās un darījumi tālienē) tiem, kuri dzimuši Čūskas, Gaiļa vai Vērša dienā (dzimšanas dienas apakšējā daļa). Daļai cilvēku Pasta Zirgs var būt nelaimīga zvaigzne- tiem, kuriem mūždien gadās kādas kavēšanās un sarežģījumi pārvietojoties- esiet piesardzīgi ceļojumos pa ūdeni, tāpat maijā un novembrī jāuzmanās reģionos, kur iespējami plūdi vai zemes nogruvumi lietus rezultātā.

Tīģera, Zirga un Suņa dienā dzimušajiem Cūka ir Laupīšanas Velns- var būt divējāda ietekme- atjautīga finansu plānošana vai aplaupīšana- tiešā vai pārnestā nozīmē.

Savukārt, Žurkas, Pūķa un Pērtiķa dienā dzimušajiem Cūka ir Nāves Dievs (poētiskie ķīnieši!), tā ir norāde gan uz izcilām plānošanas spējām, vai, tieši otrādi, jāpiesargās no tiesu darbiem!

Tāpat Cūka ir Vientuļā Zvaigzne tiem, kuri dzimuši Pērtiķa, Gaiļa un Suņa dienā, tā norāda uz labprātīgu/plānotu vai negaidītu/nelabvēlīgu izolēšanos, atsvešināšanos no līdzgaitniekiem un vienatni.

Laika ietekme uz cilvēku ir cikliska, tā arī katru gadu mainās enerģijas, kas ietekmē telpu un cilvēkus tajā. Šo fenšui metodi sauc par Lidojošajām zvaigznēm- katru gadu noteiktā debespusē atnāk enerģija, kas var mainīt mūsu dzīvi un iemācīt mums jaunu pieredzi. Viss, kas mums nepieciešams- pienācīgi sagaidīt jauno enerģiju un izmantot tās atnestos labumus. Ir 9 Lidojošās Zvaigznes- viena no tām atrodas centrā, pārējās nāk no 8 debespusēm.

Shēma:

DA

 

D

 

DR

 

7

3

5

 

A

6

8

1

R

 

2

4

9

 

ZA

 

Z

 

ZR

Dzeltenā zvaigzne nr. 5- pati stiprākā, ietekmīgākā un arī niknākā enerģija 2019.gadā nāks no Dienvidrietumiem- tā jāmierina ar maigu metāla skaņu un jāiepriecina ar zeltainas krāsas interjera priekšmetu- it sevišķi, ja šajā zonā jūsu mājvietā vai darba vietā ir logs. Korekcijai var izmantot zeltainu, vēderainas formas vāzi, svečturi vai trauku, tikpat efektīvs būs arī ekonomiskais risinājums- no avīžpapīra vai jebkura cita materiāla saveltas bumbas rūpīgi ievīstām zeltainā folijā. Darbs jāveic rūpīgi, jo zvaigzne nr. 5 ir saistīta ar Imperatoram līdzīgu varu un greznumu. Telpaugi uz vienu gadu jāpavirza nostāk no loga. Maijā tai pievienosies arī mēneša zvaigzne nr. 5, esiet uzmanīgi!

Centrs- galvenā naudas zvaigzne- Baltā zvaigzne nr. 8 (valda no 2004.-2024.gadam)- atbild par labu karjeru un naudas plūsmu, 2019.gadā atradīsies centrā, nosakot gada tēmu. Īpaši labvēlīga centīgiem cilvēkiem un tiem, kas strādā ar rokām.

Rietumi- Baltā zvaigzne nr. 1 ir saistīta ar ūdeni un ir atbildīga par veiksmīgu mācīšanos un jebkuru intelektuālu nodarbi. Tiem, kuri nemācās- kontrolējiet patērētā alkohola daudzumu :-) un izmantojiet telpaugus!

Austrumi- Baltajai zvaigznei nr. 6 ir metāla daba, tai patiks kārtība un paklausība. Šajā zonā trauslus telpaugus labāk neturēt un sveces nededzināt.

Ziemeļrietumi- Purpura zvaigzne nr. 9 ir saistīta ar uguns stihiju, laulībām, starpniecību, palīdz veidot kontaktus un sarunāt veiksmīgus darījumus, ieprieciniet to ar sveču gaismu un telpaugiem.

Dienvidaustrumi- Sarkanā zvaigzne nr. 7 ir saistīta ar metāla stihiju, tai patiks dziedāšana, runāšana un muzicēšana šajā zonā. Ja nedziedat paši, ieslēdziet ik pa laikam radio, jo klusums šai enerģijai ne sevišķi patīk, garlaicībā tā mēdz bojāt sadzīves tehniku. Šajā zonā var nolikt metāla priekšmetu; tā cenšas kontrolēt telpaugus un vairās no uguns.

Dienvidi- Zaļā zvaigzne nr. 3 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota drosmīgiem cilvēkiem un tiem, kuriem svarīga sāncensība vai azarta gars. Maigas dabas cilvēkiem šajā zonā labāk svarīgus jautājumus nerisināt vai darīt to sveču gaismā. Ja šajā zonā ir ārdurvis, oktobrī jāparūpējas par drošību.

Ziemeļi- Tumši zaļā zvaigzne nr. 4 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota radošām un mākslinieciskām aktivitātēm, tā ir skaistumu un romantiku veicinoša. Šai enerģijai patiks skaisti, ziedoši telpaugi un sveču gaisma.

Ziemeļaustrumi- Melnā zvaigzne nr. 2 ir saistīta ar zemes stihiju, tai patiks tikai cilvēki, kuri darbojas veselības un ārstniecības jomā. Visiem citiem tā var veicināt lieku mantu un nekārtības rašanos- pēc iespējas turiet šo zonu tīru un kārtīgu, lai nepiesaistītu slimības. Ēšana šajā zonā var veicināt svara pieaugumu. Šo zvaigzni lieliski var izmantot apzinātai uzkrāšanai. Telpaugs uz palodzes šajā zonā neļaus enerģijai nākt iekšā, tomēr vislabāk šo zvaigzni mierināt ar metālisku skaņu.

Tai Sui ir gada stiprākais virziens un Cūkas gadā tas ir no Ziemeļrietumiem (315-345 grādi). Aiz muguras tas nodrošinās lielisku atbalstu, sēdēšana ar skatu šai virzienā nozīmē uzprasīties uz nopietnām nepatikšanām. Īpaši tas attiecināms uz organizāciju vadītājiem un tiem, kuri pieņem lēmumus vai strādā ar cilvēkiem. Nav ieteicams šajā debespusē veikt nopietnus rekonstrukcijas un zemes rakšanas darbus. Tai Sui virzienam pretim ir Sui Po- virziens, kas izaicina Tai Sui. Šie virzieni atrodas konfliktā, tāpēc arī Čūskas virzienā- Dienvidaustrumos, nav ieteicams šogad ne būvēt, ne rakt.

Debespuses savā mājvietā vai darbavietā visērtāk noteikt, izmantojot kompasu. Ja kompasa nav, varat izmantot internetā pieejamās kartes (rigis, bing), lai atrastu, kā pret debespusēm novietota Jūs interesējošā ēka. Jāņem vērā, ka rietumu pasaulē kartes vienmēr ir ar ziemeļu pusi uz augšu un zvaigznes 2019.gadā izkārtotas šādi:

ZR

 

Z

 

ZA

 

9

4

2

 

R

1

8

6

A

 

5

3

7

 

DR

 

D

 

DA

Kad esat noteikuši debespuses savai mājvietai, tās jāpārzīmē uz telpu plāna, iepriekš atrodot telpu līdzsvara centru. Taisnstūra un kvadrāta veida telpām (bez jebkādiem izvirzījumiem) līdzsvara centrs būs diagonāļu krustpunkts. Neregulāras formas telpu plānu pārzīmē uz stingra kartona, izgriež pa iekšējām līnijām (bez ārsienām) un tad uzliek uz pildspalvas, kam ievilkts gals. Punkts, kurā plāna modelis turas taisni, arī ir līdzsvara centrs.

Lidojošo Zvaigžņu ietekmi var skatīties arī katru mēnesi- papildus gada zvaigznei katrā debespusē katru mēnesi ierodas cita zvaigzne. Tas ir noderīgi gadījumos, ja vienīgais biroja vai darba istabas logs ir debespusē, kur šogad nav īsti Jums nepieciešamās enerģijas- tad izmanto attiecīgos mēnešus, kad šajā debespusē ienāk jaunas enerģijas. Mēneša zvaigznes atradīsiet šeit.

Lai jums visiem ražīgs un mīlestības pilns gads!