ZVAIGZNES un ENERĢIJAS 2020.gadā

Ķīniešu kalendārajā sistēmā ir divi kalendāru veidi- mēness un saules. Mēness kalendāru vēsturiski izmantoja zemkopībā, pēc saules kalendāra prognozēja gaidāmos notikumus. Senie ķīnieši uzskatīja, ka nav labu vai sliktu notikumu, ja vien mēs zinām, kam gatavoties- laika kustība ir spirālveida un cikliski atkārtojas.

Tā kā ķīnieši izmanto divas kalendārās sistēmas vienlaikus, arī gada sākumi ir divi:-)

Gads pēc Saules kalendāra (gada valdošo dzīvnieku maiņa) gandrīz vienmēr sākas 4.februārī (ar nelieliem izņēmumiem stundu nobīdē, kad gada sākums var būt 3. februāra vakars vai 5. februāra rīts). Visiem enerģiju aprēķiniem- fenšui un dzimšanas kartēm izmanto tikai saules kalendāru.

Metāla Žurkas gads pēc saules kalendāra iestāsies 2020.gada 4. februārī, pl. 11:04 (Rīgas laiks).

Jaunā gada svinības, savukārt, sākas līdz ar otro jauno mēnesi pēc ziemas saulgriežiem. Jauns mēness sākas 24.janvārī, pl. 23:41, un par Jaunā gada sākumu uzskata pirmo rītu pēc mēness maiņas- 25.janvāri. Jaunā gada svinības ilgst 15 dienas un beidzas ar Laternu festivālu.

              
Radošais cikls                           Kontrolējošais cikls

Saules kalendārs sastāv no divām daļām- Debesu un Zemes ietekmes. Debesu kustību nosaka 5 stihijas- uguns, zeme, metāls, ūdens un koks, kas cikliski mainās ik pēc 2 gadiem. 2010./2011. bija Metāla gadi, 2012./2013. bija Ūdens gadi, 2014. un 2015.gadā attiecīgi bija Koka gadi. Saskaņā ar 5 stihiju radošo ciklu nākamie divi gadi- 2016. un 2017. bija Uguns gadi, tad tos 2018.gadā un 2019. gadā nomainīja Zemes stihija, pēc kuras Debesu cikls atkal sāksies no jauna- 2020. atkal ir Metāla gads.

Zemes līmenī gadu secību veido 12 dzīvnieki- žurka, vērsis, tīģeris, trusis, pūķis, čūska, zirgs, kaza, pērtiķis, gailis, suns un cūka. 2020.gads ir Metāla Žurkas gads un tas sastāv no 100% metāla un 100% ūdens elementa. Saskaņā ar 5 stihiju mijiedarbības ciklu, metāls rada ūdeni un šīs enerģijas savstarpēji nekonfliktē. Dinamiski gadi ar enerģiju cīņām atkārtojas laiku pa laikam- 2015.gadā Koka Kaza sevī ietvēra koka- zemes konfliktu, tam sekoja Uguns Pērtiķis un Uguns Gailis (2016./2017.) ar sīvu uguns- metāla kauju, kuru nomainīja Zemes Suņa gads (2018.) ar savu mierīgo, mazliet stagnātisko ritējumu. Iepriekšējā- Zemes Cūkas gadā novērojām zemes un ūdens/ koka stihiju sadursmi; nākamais- Metāla Žurkas gads atkal gaidāms mazliet mierīgāks :-)

5 stihijas kopā ar 12 dzīvniekiem veido 60 iespējamās kombinācijas, tādējādi gadu notikumi atkārtojas 60-gadu ciklā. Varam uzskatīt, ka 2020.gads noteiktā veidā būs līdzīgs 1960.gadam- globālajā tīmeklī ir iespēja apskatīties, kādi svarīgi notikumi ir risinājušies šajā gadā.

Žurka ir Zināšanu Sargeņģelis (iespēja apgūt ko jaunu vai saņemt atbalstu) Yi (-koks) dienā dzimušajiem, tāpat arī Bagātības Sargeņģelis (panākumi karjerā un materiāli ieguvumi) tiem, kuri dzimuši Ji (-zeme) dienā (savas dzimšanas dienas augšējo daļu var apskatīt KALKULATORĀ, ievadot dzimšanas datus).

Xin (-metāls) tipa cilvēkiem gaidāmi labi sasniegumi, tomēr vēlams neizpaust Talantus tik vētraini, lai sabojātu reputāciju.

Ren (+ūdens) un Gui (-ūdens) tipa cilvēkiem sagaidāma nauda, strādājot ar cilvēkiem saistītās sfērās, tomēr jāizvairās aizdot citiem lielas naudas summas, īpaši draugiem un radiniekiem.

Žurka ir arī Ģenerāļa Zvaigzne (vara un ambīcijas, labi panākumi politikā vai atbalsts no augstākstāvošajiem) tiem, kuri dzimuši Pērtiķa, Žurkas vai Pūķa dienā (dzimšanas dienas apakšējā daļa).

Tāpat Ren (+ūdens) dienā dzimušajiem Žurka ir Skaistais Sarkanais Persika Zieds, manā lokā saukts arī par Trako Persiku- tā ir enerģija, kuru var izmantot, veidojot/uzlabojot attiecības, tomēr jāņem vērā, ka tās var būt vētrainas, sasteigtas un neapdomīgas... Dažkārt šī enerģija piešķir cilvēkam "vizmojamos" fluīdus, dažkārt uzmanība no pretējā dzimuma puses ir tik nepieciešama, ka cilvēks var palikt kašķīgs un pieprasošs. Ilgstošās attiecībās esošajiem tas īpaši jāņem vērā- Ren personai šogad būs nepieciešams vairāk uzslavu, komplimentu un uzmanības.

Žurka ir arī viens no kardinālo debespušu dzīvniekiem, attiecas uz Ziemeļu debespusi (Trusis mīt Austrumos, Zirgs dominē Dienvidos, Gailis izpaužas Rietumos). Šie četri dzīvnieki ir saistīti ar poētisko zvaigzni- Persika Ziedu pie Dīķa, kas nodrošina laimi mīlestībā un attiecībās, tāpēc ik pa 4 gadiem vērojamas nozīmīgas pārmaiņas šajā sfērā- cilvēki pastiprināti šķiras un precas. Šogad Žurka ir Persika Zieds pie Dīķa tiem cilvēkiem, kuri dzimuši Cūkas, Truša vai Kazas dienā. Ja esat attiecībās, ir īstais laiks laulībām!

 

Laika ietekme uz cilvēku ir cikliska, tā arī katru gadu mainās enerģijas, kas ietekmē telpu un cilvēkus tajā. Šo fenšui metodi sauc par Lidojošajām zvaigznēm- katru gadu noteiktā debespusē atnāk enerģija, kas var mainīt mūsu dzīvi un iemācīt mums jaunu pieredzi. Viss, kas mums nepieciešams- pienācīgi sagaidīt jauno enerģiju un izmantot tās atnestos labumus. Ir 9 Lidojošās Zvaigznes- viena no tām atrodas centrā, pārējās nāk no 8 debespusēm.

Shēma:

DA

 

D

 

DR

 

6

2

4

 

A

5

7

9

R

 

1

3

8

 

ZA

 

Z

 

ZR

Dzeltenā zvaigzne nr. 5- pati stiprākā, ietekmīgākā un arī niknākā enerģija 2020.gadā nāks no Austrumiem- tā jāmierina ar maigu metāla skaņu un jāiepriecina ar zeltainas krāsas interjera priekšmetu- it sevišķi, ja šajā zonā jūsu mājvietā vai darba vietā ir logs/ galvenās durvis. Korekcijai var izmantot zeltainu, vēderainas formas vāzi, svečturi vai trauku, tikpat efektīvs būs arī ekonomiskais risinājums- no avīžpapīra vai jebkura cita materiāla saveltas bumbas rūpīgi ievīstām zeltainā folijā. Darbs jāveic cieņpilni, jo zvaigzne nr. 5 ir saistīta ar Imperatoram līdzīgu varu un greznumu. Telpaugi uz vienu gadu jāpavirza nostāk no loga. Martā un decembrī tai pievienosies arī mēneša zvaigzne nr. 5, esiet uzmanīgi!

Centrs- Sarkanā zvaigzne nr. 7 ir saistīta ar metāla stihiju, simbolizē runāšanu, dziedāšanu un muzicēšanu, 2020.gadā atradīsies centrā, nosakot gada tēmu.

Ziemeļrietumi- 2020.gadā šeit ierodas galvenā naudas zvaigzne- Baltā zvaigzne nr. 8 (valda no 2004.-2024.gadam)- atbild par labu karjeru un naudas plūsmu. Īpaši labvēlīga centīgiem cilvēkiem un tiem, kas strādā ar rokām. Šo enerģiju iepriecinās tekošs ūdens, bet telpaugs šajā zonā to atbaidīs.

Ziemeļi- Zaļā zvaigzne nr. 3 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota drosmīgiem cilvēkiem un tiem, kuriem svarīga sāncensība vai azarta gars. Maigas dabas cilvēkiem šajā zonā labāk svarīgus jautājumus nerisināt vai darīt to sveču gaismā. Ja šajā zonā ir ārdurvis, augustā jāparūpējas par drošību.

Ziemeļaustrumi- Baltā zvaigzne nr. 1 ir saistīta ar ūdeni un ir atbildīga par veiksmīgu mācīšanos un jebkuru intelektuālu nodarbi. Tiem, kuri nemācās- kontrolējiet patērētā alkohola daudzumu :-) un izmantojiet telpaugus!

Dienvidaustrumi- Baltajai zvaigznei nr. 6 ir metāla daba, tai patiks kārtība un paklausība. Šajā zonā trauslus telpaugus labāk neturēt un sveces nededzināt.

Dienvidi- Melnā zvaigzne nr. 2 ir saistīta ar zemes stihiju, tai patiks tikai cilvēki, kuri darbojas veselības un ārstniecības jomā. Visiem citiem tā var veicināt lieku mantu un nekārtības rašanos- pēc iespējas turiet šo zonu tīru un kārtīgu, lai nepiesaistītu slimības. Ēšana šajā zonā var veicināt svara pieaugumu. Šo zvaigzni lieliski var izmantot apzinātai uzkrāšanai. Telpaugs uz palodzes šajā zonā neļaus enerģijai nākt iekšā, tomēr vislabāk šo zvaigzni mierināt ar metālisku skaņu.

Dienvidrietumi- Tumši zaļā zvaigzne nr. 4 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota radošām un mākslinieciskām aktivitātēm, tā ir skaistumu un romantiku veicinoša. Šai enerģijai patiks skaisti, ziedoši telpaugi un sveču gaisma.

Rietumi- Purpura zvaigzne nr. 9 ir saistīta ar uguns stihiju, laulībām, starpniecību, palīdz veidot kontaktus un sarunāt veiksmīgus darījumus, ieprieciniet to ar sveču gaismu un telpaugiem.

Ziemeļi- Zaļā zvaigzne nr. 3 ir saistīta ar koka stihiju, tās enerģija ir piemērota drosmīgiem cilvēkiem un tiem, kuriem svarīga sāncensība vai azarta gars. Maigas dabas cilvēkiem šajā zonā labāk svarīgus jautājumus nerisināt vai darīt to sveču gaismā. Ja šajā zonā ir ārdurvis, augustā jāparūpējas par drošību.

Tai Sui ir gada stiprākais virziens un Žurkas gadā tas ir no Ziemeļiem (345- 15 grādi). Aiz muguras tas nodrošinās lielisku atbalstu, sēdēšana ar skatu šai virzienā nozīmē uzprasīties uz nopietnām nepatikšanām. Īpaši tas attiecināms uz organizāciju vadītājiem un tiem, kuri pieņem lēmumus vai strādā ar cilvēkiem. Nav ieteicams šajā debespusē veikt nopietnus rekonstrukcijas un zemes rakšanas darbus. Tai Sui virzienam pretim ir Sui Po- virziens, kas izaicina Tai Sui. Šie virzieni atrodas konfliktā, tāpēc arī Zirga virzienā- Dienvidos, nav ieteicams šogad ne būvēt, ne rakt.

Debespuses savā mājvietā vai darbavietā var noteikt, izmantojot tūristu kompasu. Ja kompasa nav, varat izmantot internetā pieejamās kartes, lai atrastu, kā pret debespusēm novietota Jūs interesējošā ēka. Jāņem vērā, ka rietumu pasaulē kartes vienmēr ir ar ziemeļu pusi uz augšu un zvaigznes 2020.gadā izkārtotas šādi:

ZR

 

Z

 

ZA

 

8

3

1

 

R

9

7

5

A

 

4

2

6

 

DR

 

D

 

DA

Kad esat noteikuši debespuses savai mājvietai, tās jāpārzīmē uz telpu plāna, iepriekš atrodot telpu līdzsvara centru. Taisnstūra un kvadrāta veida telpām (bez jebkādiem izvirzījumiem) līdzsvara centrs būs diagonāļu krustpunkts. Neregulāras formas telpu plānu pārzīmē uz stingra kartona, izgriež pa iekšējām līnijām (bez ārsienām) un tad uzliek uz pildspalvas, kam ievilkts gals. Punkts, kurā plāna modelis turas taisni, arī ir līdzsvara centrs.

Lidojošo Zvaigžņu ietekmi var skatīties arī katru mēnesi- papildus gada zvaigznei katrā debespusē katru mēnesi ierodas cita zvaigzne. Tas ir noderīgi gadījumos, ja vienīgais biroja vai darba istabas logs ir debespusē, kur šogad nav īsti Jums nepieciešamās enerģijas- tad izmanto attiecīgos mēnešus, kad šajā debespusē ienāk jaunas enerģijas. Mēneša zvaigznes atradīsiet sākumlapā.

Lai jums visiem ražīgs un mīlestības pilns gads!